Szanowni Państwo,

Wielkopolska Izba Adwokacka we współpracy z Adwokacką Akademią Przedsiębiorczości, zaprasza wszystkich adwokatów na bezpłatne szkolenie online z Kamilą Kurkowską. Tematem będzie „Transformacja cyfrowa w branży prawniczej”.

 

Szkolenie odbędzie się 9 września 2021 roku, w godzinach 15.00-18.00 na platformie ZOOM. Szkolenie będzie trwać 3 godziny, za udział przysługuje 5 punktów szkoleniowych.

 

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w szkoleniu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego do dnia 3 września 2021 roku.

 

LINK DO ZAPISÓW:

https://forms.gle/3uZogET5aGDemS1C8

 

Dane logowania do platformy Zoom zostaną do Państwa przesłane w późniejszym terminie. Liczba uczestników jest ograniczona do 300, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Szkolenie to będzie rejestrowane i w terminie późniejszym może zostać udostępnione zainteresowanym adwokatom. Z uwagi na przepisy RODO prosimy uwzględnić to przy podejmowaniu decyzji o zapisie i udziale w szkoleniu online.

 

Opis szkolenia:

Pandemia koronawirusa dramatycznie przyspieszyła cyfryzację każdej branży na świecie. Sektor prawniczy w Polsce, który do tej pory podchodził do nowych technologii i innowacji dość sceptycznie został zmuszony z dnia na dzień do przeniesienia swojego biznesu do sieci. Tymczasem na świecie kancelarie i korporacje inwestują w rozwiązania Legaltech. Według Forbesa w 2018 roku inwestycje w nowe technologie w branży prawniczej wzrosły o 713%. W znakomitej większość prawnicy zdają sobie sprawę z konieczności wprowadzania nowych narzędzi do kancelarii, czy działów prawnych jednak przed pandemią koronawirusa istniał dość wyraźny opór i nieufność odnośnie nowych rozwiązań. Przyszłość nadeszła dużo wcześniej niż wszyscy się spodziewaliśmy. Z dnia na dzień znajomość narzędzi i umiejętność ich zastosowania przestała być przewagą konkurencyjną na rynku prawniczym, a stała się koniecznością.

 

Cel szkolenia:

• Zrozumienie otoczenia i zmian w branży prawniczej, biznesie i wśród klientów indywidualnych.

• Zrozumienie oczekiwań i potrzeb klienta instytucjonalnego i indywidualnego.

• Autodiagnoza organizacji (kancelarii, zespołu prawnego) – zbadanie poziomu przygotowania własnej organizacji i nas samych do podjęcia cyfrowej transformacji.

• Zrozumienie kluczowych elementów planu transformacji cyfrowej: ludzie, narzędzia i procesów.

 

Zakres szkolenia:

• Analiza otoczenia, konkurencji i klientów

• Autodiagnoza: organizacji, zespołu i siebie (narzędzia-Legal Tech)/Procesy/Ludzie),

• Innowacja i transformacja cyfrowa: koncepcja i filary

• Plan strategiczny i plan działania transformacji organizacji w branży prawniczej

 

Prowadząca: Kamila Kurkowska

 

Menedżerka, innowatorka, kierowniczka merytoryczna pierwszych studiów podyplomowych w Polsce dotyczących nowych technologii w branży prawniczej – „Legaltech i innowacje w branży prawniczej” na Uniwersytecie SWPS, ambasadorka European Legal Tech Association w Polsce, sędzia i mentorka podczas Global Legal Hackaton 2020 i 2021, nominowana do nagrody European Women in Legal Tech, współzałożycielka dwóch startupów legaltech oraz dyrektorka zarządzająca firmy Firemind. Prezeska Fundacji Women in Law. Edukuje i prowadzi zajęcia z innowacji i legaltech dla samorządów prawniczych. Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w firmach Deloitte, Harward Business Review i RSM Poland.

 

https://www.linkedin.com/in/kamilakurkowska/

 

Serdecznie zapraszamy!

Adw. Tomasz Jachowicz – Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu

Adw. Anisa Gnacikowska

Adw. Małgorzata Krzyżowska