Szanowni 

                                                       Koleżanki i Koledzy Adwokaci                                                    i aplikanci adwokaccy 

            Okręgowa    Rada    Adwokacka    w    Lublinie,    Adwokat    Stanisław    Estreich    -

Przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki NRA oraz Dziekan ORA w Lublinie i Organizatorzy – Komandor Rajdu – adwokat Paweł Suskiewicz, Komandor honorowy – adwokat Krzysztof Pękalski serdecznie zapraszają w dniach od 20 do 23 czerwca 2019 roku do udziału w XII Ogólnopolskim i XX Izby Adwokackiej w Lublinie rajdem rowerowo – motocyklowo – pieszym „Okuninka 2019”, na którym odbędzie się także szkolenie adwokackie.

Od kilku lat jako uczestników naszego rajdu poza rowerzystami serdecznie gościmy motocyklistów oraz pieszych, dla których i w tym roku przygotowaliśmy specjalne trasy pod opieką profesjonalnego przewodnika turystycznego.

W tym roku zapraszamy nad Jezioro Białe, które jest jednym z największych jezior Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Woda jest tutaj bardzo czysta a dostęp do jeziora możliwy jest ze wszystkich stron. Znakomite usytuowanie i niepowtarzalny mikroklimat sprawią, że uczestnicy naszego rajdu spędzą tu niezapomniane chwile. W trakcie naszego spotkania można też zwiedzić Włodawę – miasto trzech kultur i religii, z barokowym zespołem kościelno-klasztornym z XVIII w., cerkwią prawosławną z XIX w. oraz dawnym zespołem synagogalnym z XVIII w. a także Czworobokiem – miejscem pojedynku Wołodyjowskiego z Bohunem, Adampol – pałacyk myśliwski Zamoyskich, Chełm – miasto wielu zabytków i unikalnych podziemi kredowych a także teren byłego obozu zagłady i Izbę Pamięci w Sobiborze.

Można też podziwiać Sobiborski Park Krajobrazowy z śródleśnymi jeziorami  i rezerwatami, malowniczy Bug – stanowiący granicę państwową Polski z Białorusią  i Ukrainą, Poleski Park Narodowy z fragmentem lasotundry. Organizatorzy przewidują także dla chętnych możliwość spływu kajakowego rzeką Bug – jedną z ostatnich dzikich rzek Europy /koszt to ok. 20 zł/os./.

Tego roku będzie nas gościł zaprzyjaźniony już z nami Hotel SPA „Rusałka”,  w standardzie czterogwiazdkowym, który dysponuje dobrze wyposażonymi, komfortowymi dwu i trzyosobowymi pokojami. Gospodarze gwarantują atmosferę szczerej gościnności, gdzie każdy Rajdowiec znajdzie chwilę wytchnienia.

Zakwaterowanie do poszczególnych pokoi będzie dokonywane tylko przez organizatorów w zależności od terminów i ilości zgłoszonych uczestników, oczywiście  w miarę możliwości z uwzględnieniem sugestii uczestników.

Zgłoszenia wraz z dokonanymi wpłatami należy przesłać adwokatowi Pawłowi Suskiewiczowi /Kancelaria Adwokacka w Biłgoraju, ul. Kościuszki 31 lokal 6, kod 23-400,  tel./fax 84 686-25-29, kom.: 728-828-995, e-mail: kasp@vp.pl/, pocztą, faksem, najdogodniej  e-mailem, wypełniając kartę zgłoszenia.

Z dużą satysfakcją informujemy Państwa, że koszt uczestnictwa w imprezie obejmujący 3 noclegi w komfortowym hotelu nad brzegiem Jeziora Białego ze śniadaniami  w formie bufetu, wynosi jedynie 690 zł od osoby /dzieci do lat 3 gratis/ i zawiera także:

-                     dwie kolacje grillowe, w tym jedną z udziałem DJa,

-                     uroczysty bal Dziekańsko-Komandorski z udziałem DJa – wodzireja,

-                     ubezpieczenie NNW,

-                     udział w szkoleniu zawodowym, –    upominki rajdowe,

-                     poczęstunek i atrakcje na trasach rajdu,

-                     opiekę przewodnika podczas tras pieszych i rowerowych.

Wpłatę należy dokonać na wyodrębnione konto Adwokata Pawła Suskiewicza – Bank PKO BP 1. Oddział w Biłgoraju nr 21 1020 5385 0000 9502 0095 1822 z dopiskiem „Okuninka 2019” do dnia 7 czerwca 2019 roku.

Istnieje możliwość przyjazdu i udziału w rajdzie i szkoleniu bez zakwaterowania  z uczestnictwem tylko w Balu „Dziekańsko-Komandorskim”, kolacjach grillowych i trasach rowerowych, motocyklowych lub pieszych. Wpisowe wynosi w takim wypadku 450 zł od osoby /dzieci do lat 3 gratis/.

Szczegółowa tematyka szkolenia podana będzie w późniejszym terminie i obejmować będzie problematykę etyki zawodu adwokata a także zagadnienia z medycyny sądowej.

Za udział w szkoleniu uczestnicy otrzymają 6 pkt wymaganych regulaminem NRA.

Trasy rowerowe zostały przygotowane przez adwokatów ziemi chełmskiej – adwokat  Teresę Magdziarz i adwokata Stefana Tarasiuka i będą biegły po drogach asfaltowych  i szutrowych zaś ich łączna długość nie powinna przekroczyć 50 km. Z kolei trasy piesze będą biegły szlakami turystycznymi i nie powinny sprawić trudności żadnemu z uczestników. Gospodarze Rajdu i szkolenia zawodowego gwarantują uczestnikom piękne krajobrazy, miły i przyjazny klimat, odpowiedni standard, znakomite warunki do odpoczynku, aktywnego wypoczynku i uprawiania innych sportów niż kolarstwo a nadto udział w atrakcyjnym szkoleniu zawodowym.

Przebieg poszczególnych odcinków i tras rowerowych, motocyklowych lub pieszych może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i szczegółowo będzie przedstawiony przy inauguracji rajdu.

Serdecznie zapraszamy!

/-/ Adw. Stanisław Estreich

/-/ Adw. Paweł Suskiewicz

 

Formularz zgłoszenia udziału