W dniu 30 sierpnia bieżącego roku, w Izbie Adwokackiej w Płocku odbyło się ślubowanie młodych adwokatów, którzy pozytywnie złożyli wiosną egzamin adwokacki i zostali wpisani na listę adwokatów. Przybyłych na uroczystość młodych adeptów zawodu, których swoją obecnością wspierali m.in. bliscy i patroni, serdecznie przywitała Wicedziekan adw. Joanna Kaczorowska przy udziale Wicedziekan adw. Joanny Malinowskiej-Paszkowskiej oraz Dziekana adw. Wojciecha Skorupskiego.

 

Dziekan adw. Wojciech Skorupski gratulując młodym adwokatom uzyskania zaszczytnego tytułu życzył im, aby ich droga zawodowa przebiegała pozytywnie dla nich i dla dobra Adwokatury, po czym odebrał od nich ślubowanie.

 

Każdy ze ślubujących otrzymał upominek w postaci książek, które zostały przygotowane przez Wydawnictwa CH Beck oraz Wolters Kluwer i przekazane przez ich przedstawicieli. Najlepszych na egzaminie adwokackim uhonorowano dodatkowymi nagrodami. W tym roku byli to: Weronika Matusiak, Agnieszka Wawrocka, Mateusz Purcelewski i Marcin Siwek. Aplikanci adwokaccy I roku pożegnali byłych aplikantów adwokackich wręczając symboliczną czerwoną różę.

 

Część oficjalną zakończyły podziękowania dla władz naszej Izby za trud w przygotowaniu do egzaminu adwokackiego i wykonywaniu zawodu.

 

Po ślubowaniu był czas na gratulacje, wręczanie kwiatów i wspólne zdjęcia.

 

Poniżej kilka zdjęć z uroczystości.

 

Opracował

Adw. Paweł Aranowski

Rzecznik Prasowy ORA w Płocku

IMG_1983

 

20180830_153210

IMG_2026

IMG_2021

20180830_155044

20180830_155734