Szanowna Pani Dziekan, Szanowna Pani Mecenas,

Szanowny Panie Dziekanie, Szanowny Panie Mecenasie,

 

Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego jest pomysłodawcą powstania pomnika gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego, bohatera Powstania Warszawskiego i prezesa Związku Powstańców Warszawskich, który zmarł 3 sierpnia 2018 r.

Pomnik ma zostać odsłonięty 2 sierpnia w warszawskim Parku im. Edwarda Rydza-Śmigłego. Fundacja zwróciła się do Naczelnej Rady Adwokackiej z prośbą o pomoc w nagłośnieniu inicjatywy i w zbiórce pieniędzy.

Z uwagi na liczny udział i straty Palestry w Powstaniu Warszawskim, a także pragnąc uhonorować pamięć o generale Ścibor-Rylskim Prezydium NRA postanowiło wesprzeć tę inicjatywę.

Zwracam się do Pań i Panów Dziekanów o rozważenie włączenia się w dofinansowanie powstania pomnika, jak również o przekazanie adwokatom z Państwa izby informacji o możliwości włączenia się w tę inicjatywę.

Specjalnie dla naszego środowiska Fundacja uruchomiła zbiórkę pieniędzy na portalu polakpomaga.pl Każdy darczyńca, który wpłaci kwotę 5 tys. zł lub wyższą będzie wymieniony na tablicy zamieszczonej na pomniku.

Link do strony: https://polakpomaga.pl/kampania/zbiorka-adwokatow-na-pomnik-gen.-zbigniewa-scibora-rylskiego?utm_source=index

 

Z poważaniem,

adw. Jacek Trela

Prezes NRA