Lublin, dnia 7 kwietnia 2018 r.

                                                                       Szanowni

                                                        Koleżanki i Koledzy Adwokaci

                                                        i aplikanci adwokaccy

 

Okręgowa Rada Adwokacka w Lublinie, Adwokat Stanisław Estreich – Przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki NRA oraz Dziekan ORA w Lublinie i Organizatorzy – Komandor Rajdu – adwokat Paweł Suskiewicz, Komandor honorowy – adwokat Krzysztof Pękalski serdecznie zapraszają w dniach od
31 maja do 3 czerwca roku do udziału w XI Ogólnopolskim i XIX Izby Adwokackiej
w Lublinie rajdem rowerowo – motocyklowo – pieszym „Zamość 2018”, na którym odbędzie się także szkolenie adwokackie.

Od kilku lat jako uczestników naszego rajdu poza rowerzystami serdecznie gościmy motocyklistów oraz pieszych, dla których i w tym roku przygotowaliśmy specjalne trasy pod opieką profesjonalnego przewodnika turystycznego.

W tym szczególnym roku 100-lecia Adwokatury Polskiej zapraszamy do perły renesansu i wizytówki Roztocza – do Zamościa. Miasto za sprawą unikalnego zespołu architektoniczno-urbanistycznego Starego Miasta  zwane jest „Padwą Północy” lub  :miastem arkad”.

Zamość prawa miejskie uzyskał w 1580 roku, na mocy przywileju lokacyjnego wystawionego przez kanclerza i hetmana wielkiego koronnego Jana Zamoyskiego. W 1589 roku miasto zostało stolicą założonej przez jego właściciela Ordynacji Zamojskiej. Miasto musiało się jednak zmagać z licznymi najazdami, m.in. Kozaków pod dowództwem Bohdana Chmielnickiego w 1648 roku oraz podczas potopu w 1656 roku przez wojska szwedzkie, którym podobnie jak Kozakom nie udało się zdobyć miasta. W Zamościu założono już
w 1594 roku Akademię Zamojską (wykładał na niej m.in. Stanisław Staszic). Na szczególną uwagę zasługuje zachowany od czasu powstania miasta układ urbanistyczny, regularny Rynek Wielki o wymiarach 100 na 100 metrów z ratuszem i tzw. kamienicami ormiańskimi, a także fragmenty umocnień obronnych wraz z pochodzącymi z okresu zaboru rosyjskiego nadszańcami. Do dzisiaj funkcjonuje w społecznej świadomości określenie „Twierdza Zamość”. W tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie.

Tego roku będzie nas gościł czterogwiazdkowy Hotel SPA „Zamojski”, który dysponuje dobrze wyposażonymi, komfortowymi dwu i trzyosobowymi pokojami. Gospodarze gwarantują atmosferę szczerej gościnności, gdzie każdy Rajdowiec znajdzie chwilę wytchnienia. Szczególnego podkreślenia wymaga położenie obiektu, który przylega do wyżej wspomnianego Rynku Wielkiego oraz mniejszego Rynku Solnego.

Zakwaterowanie do poszczególnych pokoi będzie dokonywane tylko przez organizatorów w zależności od terminów i ilości zgłoszonych uczestników. Decydować będzie kolejność zgłoszeń wraz z opłatą.

Zgłoszenia wraz z dokonanymi wpłatami należy przesłać adwokatowi Pawłowi Suskiewiczowi /Kancelaria Adwokacka w Biłgoraju, ul. Kościuszki 31 lokal 6, kod 23-400,
tel./fax 84 686-25-29, kom.: 728-828-995, e-mail: kasp@vp.pl/, pocztą, faksem, najdogodniej
e-mailem, wypełniając kartę zgłoszenia.

Z dużą satysfakcją informujemy Państwa, że koszt uczestnictwa w imprezie obejmujący 3 noclegi we wspomnianym wyżej komfortowym hotelu ze wspaniałą lokalizacją ze śniadaniami w formie bufetu, wynosi jedynie 690 zł od osoby /dzieci do lat 3 gratis/
i zawiera także:

–           dwie kolacje grillowe, w tym jedną z udziałem zespołu muzycznego,

–           uroczysty bal Dziekańsko-Komandorski z udziałem DJa – wodzireja,

–           ubezpieczenie NNW,

–           udział w szkoleniu zawodowym,

–           upominki rajdowe,

–           poczęstunek i atrakcje na trasach rajdu, w tym degustacja pstrąga roztoczańskiego
w Chacie Rybaka w Bondyrzu.

Wpłatę należy dokonać na wyodrębnione konto Adwokata Pawła Suskiewicza – Bank PKO BP 1. Oddział w Biłgoraju nr 21 1020 5385 0000 9502 0095 1822 z dopiskiem „Zamość 2018” do dnia 7 maja 2018 roku.

Istnieje możliwość przyjazdu i udziału w rajdzie i szkoleniu bez zakwaterowania
z uczestnictwem tylko w Balu „Dziekańsko-Komandorskim”, kolacjach grillowych i trasach rowerowych, motocyklowych lub pieszych. Wpisowe wynosi w takim wypadku 400 zł od osoby /dzieci do lat 3 gratis/.

Szczegółowa tematyka szkolenia podana będzie w późniejszym terminie. Za udział
w szkoleniu uczestnicy otrzymają 6 pkt wymaganych regulaminem NRA.

Gospodarze Rajdu i szkolenia zawodowego gwarantują uczestnikom piękne krajobrazy, miły i przyjazny klimat, odpowiedni standard, znakomite warunki do odpoczynku, aktywnego wypoczynku i uprawiania innych sportów niż kolarstwo a nadto udział w atrakcyjnym szkoleniu zawodowym. Wielki Rynek w Zamościu to tętniące życiem miejskie centrum – pełne galerii, kafejek, ogródków kawiarnianych i restauracji ulokowanych w klimatycznych miejscach.

W tym roku 100-lecia Adwokatury Polskiej kwestia konsolidacji naszego samorządu zawodowego nabiera szczególnego znaczenia. Należy podkreślić, iż takie wydarzenia wybitnie służą pełnej integracji środowiska adwokackiego, są polem wymiany poglądów
i doświadczeń poszczególnych adwokatów i aplikantów adwokackich oraz wspaniale łączą funkcję edukacyjną z rekreacyjno-sportową.

Dla chętnych istnieje możliwość zorganizowania dodatkowych atrakcji w postaci:

–           spływu kajakowego po rzece Wieprz w jej dziewiczym spławnym odcinku Hutki-Bondyrz Młyn, koszt. ok. 40 zł/os.,

Prosimy o zaznaczenie powyższej informacji w zgłoszeniu.

Przebieg poszczególnych odcinków i tras rowerowych, motocyklowych lub pieszych może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i szczegółowo będzie przedstawiony przy inauguracji rajdu.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

/-/ Adw. Stanisław Estreich

 

/-/ Adw. Paweł Suskiewicz

 

 

PROGRAM XI Ogólnopolskiego i XIX Izby Adwokackiej w Lublinie rajdu
„Zamość 2018”:

 

1.         dnia 31 maja roku (czwartek) „Boże Ciało”

godz. 13:00               przybywanie uczestników rajdu i seminarium

godz. 15-16:00         odprawa i wyjazd na trasę rowerową dla osób chętnych połączona ze Zwiedzaniem Zamościa na rowerze
z przewodnikiem

godz. 19:30               kolacja przy grillu w ogródku hotelowym – tradycyjnie mile widziane oryginalne i regionalne smakołyki serwowane przez uczestników (np. oscypki, inne sery, wędliny, śledzie, smalce, ogórki małosolne, piróg gryczany, ciasta i inne specjały, w tym nalewki)

 

2.         dnia 1 czerwca 2018 roku (piątek)

godz. 8:00                 śniadanie

godz. 9:00                 wykład

godz. 10:00               odprawa i wyjazd na trasy rowerowe, piesze i motocyklowe nr 2

godz. 16:00               przypuszczalne przybycie do hotelu

godz. 19:30               Bal Dziekańsko-Komandorski z udziałem DJa w sali balowej Hotelu Koronny

 

3.         dnia 2 czerwca 2018 roku (sobota)

godz. 8:00                 śniadanie

godz. 9:00                 wykład

godz. 10:00               odprawa i wyjazd na trasy rowerowe, piesze i motocyklowe,

godz. 16:00               przypuszczalne przybycie do hotelu,

godz. 19:30               kolacja grillowa z udziałem zespołu rockowego w ogródku hotelowym

 

4.         dnia 3 czerwca 2018 roku (niedziela)

godz. 8:00                 śniadanie

godz. 9:00                 odprawa i wyjazd na trasę rowerową dla osób chętnych,

godz. 13:00               przypuszczalne przybycie do hotelu

godz. 14:00-16:00   pożegnanie uczestników.

 

Formularz zgłoszeniowy