Szanowni Państwo,

z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy istnienia Sądu Najwyższego, Fundacja Polskie Towarzystwo prawnicze „Opus Iuris” wraz ze Szkołą Prawa Procesowego Ad Exemplum mec. Agaty Rewerskiej organizuje Konkurs Orzeczniczy „Ratio Decidendi”. Konkurs adresowany jest do wszystkich obywateli RP, w tym także prawników, aplikantów, studentów i doktorantów (o określonym stażu zawodowym lub naukowym – vide regulamin). I etap Konkursu polega na przygotowaniu pisemnego projektu uchwały SN na zadany temat. W drugim etapie uczestnicy zostaną poproszeni o wygłoszenie zajętego stanowiska obejmującego projekt uchwały.

W Konkursie przewidziano nagrody finansowe, których pula wynosi 10 000 zł i może być w całości przyznana jednemu zwycięscy.

Na prace konkursowe czekamy do dnia 15 grudnia 2017.
Planowo Finał Konkursu odbędzie się 29 stycznia 2018 w Sądzie Najwyższym.

Zapraszamy do udziału w Konkursie!

Uprzejmie prosimy o przekazanie tej wiadomości wszystkim osobom, które mogą być zainteresowane udziałem w Konkursie. W związku z edukacyjnym charakterem Konkursu bardzo zależy nam na tym, aby poszczególne samorządy rozpropagowały wśród swoich aplikantów i młodych radców prawnych oraz adwokatów koncepcję tego konkursu. Konkurs ma na celu pokazanie obywatelom znaczenia i roli orzecznictwa Sądu Najwyższego.

Więcej informacji oraz Regulamin Konkursu znajdą Państwo na naszej stronie internetowej (link poniżej) oraz w wydarzeniu na Facebooku (Konkurs Ratio Decidendi).

http://opusiuris.com/konkurs/index.html

Z poważaniem,

adw. Agata Rewerska
Fundacja Polskie Towarzystwo Prawnicze „Opus Iuris”